Uponor UVS maa-alune ventilatsioon ehituspinna optimaalseks kasutamiseks

aprill 23, 2024

Uponor-i maa-alused ventilatsioonitooted nüüd ka Vennad-Dahl’i tootevalikus!

Uponor_UVS_art_1

Vennad-Dahl’i tootevalikust leiab nüüd ka Uponor-i ventilatsioonitorud ja -liitmikud maa-aluseks paigalduseks.

Uponori maa-alune ventilatsioonisüsteem on loodud just nende hoonete jaoks, mis vajavad efektiivset õhuvahetust. Lahendust välja töötama ajendas soov hõlbustada õhukanalite paigaldamisprotsessi, vähendada ehituskõrgust ja anda arhitektidele hoone planeerimisel suurem vabadus. Maa-alused ventilatsioonisüsteemid on põhjalikult järele proovitud ja kasutusel juba pikka aega.

Lahendus sobib suurepäraselt tööstus- ja kontorihoonetele, koolidele, haiglatele, parkimismajadele ning mitmesugustesse hallidesse. Uponori maa-alust ventilatsioonisüsteemi saab kasutada
nii uusehitises kui ka renoveeritavas hoones.

Uudsed lahendused aitavad kokku hoida ruumi ja vähendavad kulusid

Traditsiooniline ventilatsioonilahendus vajab palju laealust ruumi ja selle õhukanaleid tuleb ruumis teiste seadmetega sobitada. Seetõttu osutub tavalise ventilatsioonisüsteemi korral ruumide kavandamine enamasti kompromissiks vajaduste ja võimaluste vahel. Tegelikult saaks õhukanalitele ja -šahtidele kuluvat suurt pinda kasutada tunduvalt paremini.

Maa-aluse ventilatsioonisüsteemi tsentraalseadme võib paigutada näiteks välja või hoone esimesele või keldrikorrusele. Ka õhuhaarde- ja heitõhuseadmed jäävad väljapoole hoonet. Mõned maa-aluse ventilatsiooni osad paigaldatakse hoone alla ja õhukanalid veetakse püstšahtide kaudu otse alt üles.

Kasutatav lahendus vabastab kasulikku pinda, laiendab ehitustehnilisi valikuvõimalusi ja tagab seadmete kindla töö. Süsteem lubab ruumi hõlpsamalt kujundada ja vabastab laepinda.

Laealuste kanalite kaotamine võimaldab sageli vähendada ka ehituskõrgust. Selline kindel ja ruumisäästlik lahendus on majanduslikult kasulik kogu ehitusele. Uponori õhukanalite valmistamiseks kasutatakse polüpropeeni (PP) ja polüeteeni (PE). Need plastmaterjalid ei allu keemilisele agressiivsusele, taluvad suurt koormust ja on pika kasutuseaga. Kuna polüpropeen ja polüeteen on halvad soojusjuhid, ei ole õhukanaleid enamasti vaja eraldi soojustada.

Norras on maa-aluseid ventilatsioonisüsteeme paigaldatud juba pikka aega ja nende lahenduste tarvis on välja töötatud ka eraldi standard: NS 3420-V. Tegemist on Euroopa ainsa maa-alustele ventilatsioonisüsteemidele kehtiva standardiga ja sellest lähtub ka Uponor.

Uponori maa-alune ventilatsioon:
 • võimaldab luua uusi ehitustehnilisi lahendusi;
 • muudab ehitamise ökonoomsemaks;
 • säästab ruumi ja lubab vähendada ehituskõrgust
 • suurendab arhitektuurilist vabadust;
 • on paindliku ja löögikindla konstruktsiooniga;
 • sobib tänu oma tihedusele ka kõrge põhjaveetasemega piirkonda;
 • isoleerib hästi heli ja soojust;
 • hõlmab laia tootevalikut;
 • on tänu siledale siseküljele väikse hõõrdetakistusega;
 • talub hästi kemikaale;
 • sobib kohandatud erilahendusteks.

Täpsemat informatsooni ja paigaldussoovitusi saab vaadata Uponor maa-aluse ventilatsiooni teabelehest ja kogu meie tootevalik on leitav siit.

Soovid lisainfot?