Compress soojuspumbad – madalamad küttekulud, rohkem mugavust

august 03, 2023

Sobiva seadme leidmiseks ja personaalse pakkumise saamiseks saada päring!

Compress_art_pais

Kliimamuutused ja tõusvad energiahinnad annavad mõista, et on aeg kaaluda uusi alternatiivseid soojusenergiaallikaid.

Uut kodu ehitades või olemasolevat renoveerides võid kindel olla, et Bosch Compress soojuspumbad on mõistlikem valik. Boschi soojuspumbad varustavad Teie kodu soojuse ja sooja veega, kasutades taastuvate energiaallikatena õhku ja maasoojust. Sobivad seadmed leiab nii väiksemale kodule kui ka suurematele ehitistele, näiteks tootmishoonetele või kortermajadele.

Vennad-Dahl’i tootevalikust leiate nii Bosch Compress maasoojuspumbad kui õhk-vesi soojuspumbad.

Compress soojuspumbad on loodussõbralikud küttesüsteemid. Fossiilkütuste põletamise asemel ammutavad need energiat ümbritsevast keskkonnast – pinnasesse, maapinnale või õhku salvestunud päikeseenergiat.  Tegemist on täisväärtusliku küttelahendusega, mis varustab täielikult eramuid ja suuremaid hooneid kogu vajaminema soojuse ja sooja veega. Kütteprotsess toimub ilma põlemise, kõrgete temperatuuride ja kahjulike heitmeteta. Lisaks ei teki kodus ebameeldivat lõhna suitsu, aurude ega mahaloksunud kütuse järele.

Iga tarbitud kilovatt-tund elektrienergiat muudetakse 4-5 soojusühikuks, ehk ligi 80% saadavast soojusest on tasuta. Compress soojuspumbad vähendavad CO₂ emissiooni ja kaitsevad Teid võimalike kliimamuutustega seotud väljakutsete eest. Samas on soojuspumpade hooldamine lihtne ja taskukohane.

Maasoojuspumbad

Isegi kõige külmematel päevadel on madalal sügavusel pinnase temperatuur harva alla 5°C. Tänu sellele töötavad maasoojuspumbad usaldusväärselt kõikides ilmastikutingimustes, tagades pideva soojamugavuse ja garanteerides maksimaalse kokkuhoiu.

Kuigi alginvesteering on veidi suurem, on maasoojuspumbad tänu madalatele kasutuskuludele pikas perspektiivis palju tulusamad kui teised küttepaigaldised.

Compress maasoojuspumpade valikus on lahendusi igale vajadusele ja igale eelarvele –  alates uuenduslikest invertertehnoloogiaga seadmetest kuni klassikaliste scroll-tüüpi kompressoritega mudeliteni. Need püüavad soojust horisontaalsete kollektorite või geotermiliste sondide kaudu. Maasoojuspump moodustab suletud ja ohutu süsteemi, mis ei vaja regulaarset hooldust ning mis on suuremas osas peidetud maa alla ega tekita müra.


Compress 6000 LW(M) – paljude kasutusvõimalustega kvaliteetne ja töökindel soojuspump

Compress 6000 LW on väga tõhus ja töökindel soojuspump, mille tõestuseks on ette näidata aastate jooksul saadud kasutamiskogemused. Pikaajalises plaanis võivad 6000 LW omanikud arvestada madalate kasutuskuludega, seejuures võimaldab soojuspumba mõistlik hind säästa ka lühiajaliselt. Compress 6000 LW ei riku Teie kodus kunagi heaolu. Spetsiaalsete müravastaste meetmetega on selle helivõimsus langetatud tasemele 46 dB. Kõrge, kuni 62°C pealevoolu temperatuur tagab mugava sooja veega varustamise.

Kogu kütte ja sooja vee süsteemi võib paigaldada 0,5 m2 suurusele pinnale. Soojuspumbad 6000 LWM on kompaktsed seadmed integreeritud 185 l kuumaveeboileriga, mis sobivad paigaldamiseks just väikestesse ruumidesse. 6000 LW mudelid on kasutatavad koos mitme kuumaveeboileriga ja mõeldud suure veetarbega kodumajapidamistele. Tänu laiale valikule leiab igaüks just oma soovidele ja olukorrale vastava lahenduse.

Peamised omadused

 • Suur tõhusus ja madal müratase
 • Saadaval on võimsusvahemik 6 kuni 17 kW
 • Sobib peamiselt ühepereelamutele ja paarismajale
 • Sobilik nii uusehitistele kui ka renoveerimisprojektidele
 • Kõrge pealevoolu temperatuur kuni 62°C
 • Integreeritud energiasäästlikud ringluspumbad (A-klass), ümberlülitusventiil, elektriline lisaküttekeha
 • Regulaator ProControl 500 tarbevee soojendamiseks, kahe küttekontuuri ja kahe soojuspumba kaskaadi juhtimiseks
 • Ühendusmoodulitega saab ühendada veel kaks küttekontuuri ja basseini ning kombineerida soojuspumpa teiste soojusallikatega
 • Tarnekomplektis on välis- ja küttetemperatuuri andurid, kütte- ja maakollektori kontuuride filtrid, maakollektori kontuuri paisupaak, kaitseklapp ja täitmissõlm
 • Saadaval siseseadmena

Täpsemad tehnilised andmed ja hinnakiri


Compress 7000 LW – kõrge kasuteguriga soojuspump ühiskondlikele hoonetele, kaubandus- ja tootmisrajatistele ja kortermajadele

Compress 7000 LW seeria mudelites on kasutatud vaid kvaliteetseid komponente ja uusimaid tehnoloogiaid. Kõik seadmed vastavad A+++ energiaklassile, näiteks 28,9kW võimsusega mudel toodab aastas 5,6 korda rohkem energiat kui ise tarbib. Igal 7000 LW soojuspumbal on kaks identset kompressorit, mis võivad töötada nii eraldi kui korraga. Kui töötab üks kompressor (hinnanguliselt 70–80% kütteperioodist), pakub jahutusahel tõhususe saavutamiseks eriti soodsaid tingimusi. Lisaks vähendatakse eraldi kompressoritega soojuspumba käivitusvoolu peaaegu kaks korda.

Teine Compress 7000 LW kõrge efektiivsuse põhjus on külmutusagensi sissepritsesüsteem. Protsessi käigus pritsitakse jahutamiseks ning kokkusurutava külmutusagensi massi suurendamiseks kompressori keskele gaasilist külmainet. Selle tulemusel kulub kompressor vähem, kuid tootlus säilib ka kõrgematel pealevoolutemperatuuridel. Compress 7000 LW tagab pealevoolutemperatuuri kuni 68°C ilma täiendavate veesoojenditeta.

Juhtimissüsteem toetab Modbus- ja BACnet-protokolle, samuti funktsiooni Smart Grid. Lisamoodulite paigaldamise abil saab reguleerida kuni kümmet üksikut küttekontuuri. Seadet saab kombineerida olemasoleva soojusgeneraatori või keskküttesüsteemiga, moodustades hübriidsüsteemi, mis on ideaalne lahendus moderniseerimisprojektide jaoks.

Peamised omadused

 • Kõrge kasutegur, mis vastab A+++ klassi nõuetele
 • Saadaval 8 eri võimsusega mudelit vahemikus 22 kuni 80kW
 • Sobib ühiskondlikele hoonetele, kaubandus- ja tootmisrajatistele, kortermajadele
 • Sobilik nii uusehitistele kui ka renoveerimisprojektidele
 • Kõrge maksimaalne pealevoolu temperatuur 68 °C ilma lisaküttekehata
 • Kuni 5 seadme (400 kW) kaskaad ilma lisatarvikuteta
 • MODUS ja BACnet protokollid ühendamiseks hoonete juhtsüsteemidega BMS
 • Saadaval siseseadmena

Täpsemad tehnilised andmed ja hinnakiri


Compress 7800i LW – madalamad küttekulud, rohkem intelligentsust

Erakordselt tõhusad A+++ energiamärgisega Compress 7800i LW soojuspumbad kuuluvad turu kõige vaiksemate hulka. Tänu läbimõeldud isolatsioonile ja uuenduslikule invertertehnoloogiale töötavad need eriti vaikselt ja on vaevukuuldavad. Integreeritud boileriga variandid vajavad vähe ruumi, kuid suure soojaveevajaduse korral saate seadet lisaks kombineerida 200L või 300L boileriga. Tänu intuitiivsele värvilisele puuteekraanile ja kaughaldusele saate soojuspumpa igal ajal oma soovidele vastavaks kohandada.

Soojuspumpa on võimalik ühendada ka kodusesse internetivõrku, sel juhul saate oma küttesüsteemi kõikjalt lihtsalt ja mugavalt nutitelefoni rakenduse abil juhtida. Compress 7800i LW soojuspumbad on meeldiva disainiga ning sobituvad iga keskkonnaga.

Peamised omadused

 • CS7800i LWM integreeritud kuumaveeboileriga soojuspumbad, sobivad paigaldamiseks ka väikestesse ruumidesse
 • CS7800i LW eraldi kuumaveeboileriga soojuspumbad, optimaalne valik suure veetarbega majapidamistele
 • Reguleeritava võimsusega kompressor (inverter), akumulatsioonipaak ei ole vajalik
 • Lahtivõetav korpus ja eemaldatav kompressorimoodul hõlbustavad transportimist
 • Värvilise 5” puutetundliku ekraaniga regulaator UI 800 juhib tarbevee soojendamist ja üht ilma segistita küttekontuuri
 • Lisatarvikuid EMS 2 kasutades võib ühendada 4 segistiga küttekontuuri, basseini ja päikeseküttesüsteemi
 • CS7800i LWM tarnekomplektis on küttekontuuri filter, välis- ja kütte pealevoolu temperatuuri andurid
 • CS7800i LW tarnekomplektis on küttekontuuri filter, välis- ja kütte pealevoolu temperatuuri andurid, samuti manomeeter, kaitseklapp, paisupaak ja täitmiskraan maakollektori kontuuri jaoks

Täpsemad tehnilised andmed ja hinnakiri


Õhk-vesi soojuspumbad

Bosch Compress õhk-vesi soojuspumbad on energiatõhusad kütte- ja jahutuslahendused, mis kasutavad õhust saadavat looduslikku soojusenergiat. Need soojuspumbad on mõeldud kodude, ärihoonete ja muude hoonete kütteks ja jahutuseks ning neid iseloomustavad mitmed olulised omadused:

 • Tõhusus: Bosch Compress õhk-vesi soojuspumbad on märkimisväärselt energiatõhusad, mis aitab vähendada kütte- ja jahutuskulusid ning keskkonnamõju. Need kasutavad välisõhust ammutatavat soojusenergiat ja muudavad selle kasulikuks kütte- või jahutusenergiaks.
 • Vastupidavus: Bosch on tuntud oma kvaliteetsete toodete poolest ning Compress õhk-vesi soojuspumbad pole erand. Need on loodud vastu pidama erinevatele kliimatingimustele ning neil on pikk eluiga, mis tagab usaldusväärse toimimise aastateks.
 • Nutikad funktsioonid: soojuspumbad on varustatud nutikate juhtimissüsteemidega, mis võimaldavad paindlikku ja mugavat juhtimist ning jälgimist. Nutikad funktsioonid võimaldavad kasutajatel seadmeid hõlpsalt kohandada vastavalt nende eelistustele ja vajadustele.
 • Kompaktne disain: Bosch Compress soojuspumbad on kompaktsed ja ruumisäästlikud, võimaldades paigaldust isegi piiratud ruumides.
 • Mitmekülgsus: Boschi soojuspumbad on saadaval erinevate võimsuste ja mudelitena, mis võimaldab leida sobiva lahenduse erineva suurusega hoonetele.

Compress 3000 AWS – Boschi kvaliteet taskukohase hinnaga

Bosch Compress 3000 AWS õhk-vesi soojuspumbad on töökindlad, mitmekülgsed ja väga efektiivsed. Invertertehnoloogia reguleerib pidevalt kompressori võimsust ning seetõttu toodab seade just nii palju soojust kui palju antud hetkel vajalik, suurendades seeläbi efektiivsust eelkõige sügisel ja kevadel kui küttesüsteem ei tööta täisvõimsusel. Tänu mitmekülgsusele on soojuspumpa võimalik sooja ilmaga kasutada ka hoone jahutamiseks, tagades nii aastarignse mugavuse.

Compress 3000 AWS soojuspumpasid on lihtne paigaldada, need on väga kompaktsed, võtavad vähe ruumi ning sobivad suurepäraselt ka Eesti kliimatingimustesse.
Süsteem koosneb sisemisest ja välimisest osast, mille vahel tsirkuleerib mittekülmuv külmaaine, seetõttu ei ole pikaajalised elektrivoolu katkestused madalal temperatuuril seadmele ohtlikud. Välisosa on täidetud külmaainega ning siseosa on täielikult komplekteeritud kiireks küttesüsteemiga ühendamiseks. Compress 3000 AWS välisosa saab ühendada kuni nelja erineva funktsiooniga siseosaga, mida saab kasutada vastavalt konkreetsele küttesüsteemi vajadusele. Siseosa on paigaldatav kas põrandale või seinale.

Peamised omadused

 • Split-tüüpi soojuspump ruumide jahutamiseks, kütmiseks ning tarbevee soojendamiseks
 • Sobib peamiselt ühepereelamutele ning paarismajadele
 • Suurepärane lahendus renoveerimisprojektide jaoks
 • Saadaval 5 erineva võimsusega seadet, vahemikus 4 kuni 13kW
 • Tõhus soojuspump optimaalse hinna ja kvaliteedi suhtega
 • Võimsuseregulaatoriga inverterkompressor
 • Pealevoolu maksimaalne temperatuur 55°C
 • Täidetud külmaainega (kuni 7,5m magistraali jaoks)
 • Puudub külmumisoht pikemaajalise elektrikatkestuse korral
 • Saadaval sise- ja välisseadmena

Täpsemad tehnilised andmed ja hinnakiri


Compress 3400i AWS – intelligentsed lahendused, maksimaalne mugavus

Uus Bosch Compress 3400i AWS pakub kasutajale maksimaalset mugavust ja tagab igal ajal kodu kütmise, jahutamise ja varustamise sooja veega.  Seade võimaldab vähendada kulutusi küttekuludelt loodussõbralikult – seadmetes kasutatakse keskkonnasõbralikku külmaainet ning lisaseadmetega kombineeritult võimaldab soojuspump kasutada ka omatoodetud päikeseenergiat. Compress 3400i AWS seadmed sobivad kasutamiseks ühtviisi nii uusehitistes kui hoonete moderniseerimisel.

Erinevate võimsusastmetega ja kolme tüüpi siseseadmetega, täidab soojuspump kõik kasutaja ootused ja pakub optimaalset lahendust kõikvõimalikele vajadustele. Soojuspumbal oleva ekraani abil saab kõiki sätteid lihtsalt kohandada, lisaks saate rakendusega Bosch HomeCom Easy ruumitemperatuuri muuta otse oma nutitelefonist või tahvelarvutist. Tõrgete ilmnemisel saab WiFi-võrku ühendatud (vajalik lisatarvik) soojuspumpa kaugdiagnostika abil kontrollida ning vajadusel seadeid kohandada. Bosch’i intelligentne soojuspump on investeering tulevikukindlasse tehnoloogiasse ja usaldusväärsesse energiavarustusse.

Peamised omadused

 • Split-tüüpi soojuspump kütte, sooja tarbevee ja jahutamise jaoks
 • Sobib kasutamiseks ainsa soojaallikana või kombineerituna gaasi-, vedelkütuse- või graanulikatlaga
 • Kuue erineva võimsusastmega varianti vahemikus 4,3–11,3kW
 • Suure energiatõhususe tagav invertertehnoloogia, SCOP kuni 4,89 ja energiatõhususe klass A+++
 • Töötab keskkonnasäästliku külmaagensiga R32
 • Kompaktsed mõõtmed
 • Uudne Boschi disain
 • Kaugjuhtimine Bosch HomeCom Easy rakendusega (vajalik K30 lisamoodul)
 • Saadaval sise- ja välisseadmena

Täpsemad tehnilised andmed ja hinnakiri


Compress 7000i AW – üks parimaid ja enim valitud Boschi soojuspumpasid turul

Compress 7000i AW on oma klassi üks energiatõhusamatest seadmetest. Suur kasutegur tagab märkimisväärse energiasäästu igas majapidamises. Soojuspumbal Compress 7000i AW on invertertehnoloogial põhinev kompressor, mis kohandab võimsust vastavalt soojusenergia vajadusele – nii saavutatakse maksimaalne mugavus minimaalse elektrienergia kuluga. Vaikse töö tagavad reguleeritava pöörlemiskiirusega ventilaator ja vahtpolüpropüleeniga isoleeritud korpus.

Öiseks ajaks on seadmel vaikne režiim, mis vähendab mürataset veelgi. Kuumadel päevadel saab Compress 7000i AW soojuspumpa kasutada ka kodu jahutamiseks. Tänu infoekraanile on soojuspumba kasutamine lihtne ja mugav. Seadmesse on integreeritud IP-liides, mis võimaldab juhtida seadet mugavalt kaugjuhtimise teel läbi interneti. Selleks on vajalik ainult nutitelefon ning Bosch EasyRemote rakendus.

Compress 7000i AW paigalduseks koha leidmine on väga lihtne. Tänu kompaktsetele mõõtudele vajab see väga vähe ruumi. Paigaldus on kiire ja mugav. Puudub vajadus mahukate maakontuuri tööde järgi ning kokkupuude külmaainega. Ruumi paigaldatavate seadmete kaasaegne ja elegantne disain koos uudse kõrgtehnoloogilisest klaasist pinnaga võimaldab paigalduse ükskõik millisesse ruumi.

Peamised omadused

 • Mõeldud paigaldamiseks väljapoole ruume ja ühendamiseks soojuspumba siseruumimooduliga
 • Soojuspump sobib aktiivseks jahutamiseks, kütteks ning tarbevee soojendamiseks
 • Sobib peamiselt ühepereelamutele ja paarismajadele
 • Hea valik nii uusehituseks kui ka renoveerimiseks
 • Sobib kasutamiseks ainsa soojaallikana või kombineerituna gaasi-,diislikütuse- või graanulikatlaga
 • Väga suure tõhususega, kasutegur COP kuni 5,3 ja energiatõhususe klass A+++
 • Kasutatavat võimsust reguleerida võimaldav inverterkompressor, mis tagab suurema mugavuse ja väikseima energiatarbe
 • Kõrge pealevoolu temperatuur, kuni 62°C
 • Vaikne töö tänu inverterkompressorile ning müra summutavale EPP materjalile
 • Hermeetiliselt suletud külmaaine kontuur, paigaldamine ilma külmaaine käitlemiseta
 • Kaugjuhtimine Bosch EasyRemote rakendusega
 • Saadaval sise- ja välisseadmena

Täpsemad tehnilised andmed ja hinnakiri


Nii Bosch Compress maasoojuspumbad kui õhk-vesi soojuspumbad pakuvad tõhusat, usaldusväärset ja keskkonnasõbralikku kütte- ja jahutuslahendust, mis sobib erinevatele hoonetele ning aitab mõistliku investeeringu juures oluliselt vähendada energiakulusid. See on tulevikukindel küttelahendus!