Geberit PE heitveetorustik – tugev vastupidavus, tulgu mis tuleb

juuni 03, 2022
Geberit_PE_0

Kaasaegsete hoonete ehitamisel esitatakse veevarustus – ja kanalisatsioonisüsteemidele järjest rangemaid, spetsiifilisemaid, keerukamaid nõudeid ning Geberit PE tooted on tõestanud enda sobivust erinevatele koormustaluvustele, töökindlusele ja vastupidavusele. Terviklike lahenduste loomiseks on võimalik Geberiti erinevaid tooteid ka kokku kombineerida ja saavutada ideaalne, hüdrotehniliselt hästi toimiv ja elegantne tulemus.

Geberit PE äravoolusüsteem talub äärmuslikke temperatuure, rõhku ja söövitavat keskkonda. Vastupidavad torud on saadaval kõigis tavalistes mõõtmetes vahemikus d32–315 ja liitmike seeria on peaaegu kõikehõlmav, sisaldades ka eriotstarbelisi liitmikke. Polüetüleenmaterjalist valmistatud torud on väga kerged, kuid uskumatult sitked. Kasutatav ühendustehnoloogia tagab püsiva
lekkekindluse ja suure tõmbetugevuse.

Vastupidavus igas olukorras

Materjali suur tihedus muudab Geberit PE eriti vastupidavaks. Kuum vesi ei mõjuta materjali temperatuuril kuni 80 °C, lühiajaliselt ja ilma mehaanilise koormuseta isegi kuni 100 °C. Külma ilma korral on vastupidav materjal endiselt löögikindel kuni temperatuurini – 40 °C. Ilmastikukindlaid torusid võib ladustada ka välitingimustes, kuna Geberit kasutab tootmisel UV-kiirguse eest tõhusalt kaitsvate spetsiaalsete lisanditega polüetüleeni.

Torud ja liitmikud taluvad lööke, kukkumisi, põrutusi ja kuni 1,5 bar püsivat rõhku purunemata või püsivalt deformeerumata. Selline vastupidavus väldib torude kahjustumise võimalike mehaaniliste mõjude tõttu eelkõige ehitusetapil.

Äravoolusüsteem Geberit PE sobib väga hästi ka erinevateks rakendusteks nii tööstuses kui ka laboris. Materjal on vastupidav enamiku teadaolevate aluste, hapete jm kemikaalide mõjule.

Kulu- ja keskkonnasäästlikud lahendused

Tänu fikseeritud ühendustele sobib Geberit PE ideaalselt eelmonteerimiseks ja on kulusäästlik suuremate ühetaoliste partiide korral. Kasutuselolev polüetüleen on keskkonnahoidlik ning ei kahjusta ökotasakaalu ja on seejuures 100% taaskasutatav. Õige käitlemise korral ei teki mürgiseid heitmeid, põlemisel ei teki kahjulikke vesinikkloriidgaase

Laiad kasutusvõimalused

Geberit PE äravoolutorude rakendusvõimaluste hulk on suur, need sobivad kasutamiseks ehituse või katuse äravoolu ehitamisel, tööstuses, äri -või laboratoorsetes rajatises, paigutamiseks maa alla, betooni või silla konstruktsioonide sisse, kui on täidetud ettenähtud tehniliste normide nõuded.

Geberit PE ulatuslik liitmike valik, eriotstarbelised liitmikud ja tarvikud on universaalne lahendus paljude äravoolutööde jaoks – Geberit PE torusid ja liitmikke saab püsiva lekkekindlusega ühendada mitmel moel. Valik ulatub põkk-keevisliitmikest kuni kiirelt ühendatavate elekterkeevis-, äärik- ja keermesliitmikeni.

AS Vennad-Dahl valikus olevaid Geberit PE tooteid vaata meie tootekataloogist.

Soovid lisainfot?