WAVIN komplekteeritavad kanalisatsiooni- ja drenaažikaevud

aprill 22, 2019
Wavin kaev (1)

1. Vali sobiv põhi

Wavin lego kanalisatsioonikaevud komplekteeritakse erinevatest komponendist, tagades nii täpselt vajadustele vastavad toruühendused, kaevu kõrguse ja kaane.

Wavin legokaev sobib väga hästi näiteks kinnistule kanalisatsiooniliitumise ehitamiseks. Samas on võimalik komplekteerida ka sobiv drenaažikaev (vaata täpsemalt lõiku “drenaažikaev komplekteerimine”).

Kanalisatsioonikaevu komplekteerimine

Sinu paigaldustingimustega sobiva kanalisatsioonikaevu kokku panemine on lihtne nagu 1-2-3:

  • vali sobiv põhi
  • vali sobivas pikkuses tõusutoru
  • vali sobiv kaas

Valikus on 110 mm ja 160 mm toruühendustega erinevad otse- ja hargmikpõhjad. Komplektis on tihend tõusutoru paigaldamiseks.

NB! Põhja käelisust vaadatakse põhja suhtes vastuvoolu. Näiteks:

 

 

2. Vali sobivas pikkuses tõusutoru

Wavin legokaevu eelis on patendeeritud gofreeritud toru, millel on “lõõtsa” omadused – toru tõuseb ja langeb koos liikuva pinnasega. See omadus aitab vältida pinnase liikumisest tulenevaid kahjustusi.

Tänu kergele kaalule ei ole paigaldamiseks vajalik kallis tõstetehnika ning kaevu paika seadmine toimub lihtsalt ja mugavalt ka raskesti ligipääsetavates kohtades.

Toru läbimõõt on seest ja väljast vastavalt 315 mm ja 354 mm.

 

3. Vali sobiv kaas

Valikus on 1,5 tonnise kandevõimega plastikkaaned ja 40 tonnise kandevõimega malmkaaned komplektis teleskooptoruga.

Plastikaas sobib hästi kinnistusiseseks kasutamiseks kohtades, kus ei sõideta autoga. Valida saab käepidemetega ja ilma käepidemeteta versiooni vahel.

 

40 tonnise kandevõimega umbkaas ja restkaas on komplektis krae ja 75 cm pikkuse teleskooptoruga. NB! Teleskooptoru paigaldamiseks tuleb eraldi osta spetsiaalne tihend.

 

Drenaažikaevu komplekteerimine

Paigaldades hargmikpõhja asemel tavalise pimeda põhja, saab Wavin komplekteeritavat kaevu kasutada ka drenaažikaevuna. Selleks tuleb lisaks sobivas pikkuses tõusutorule ja sobivale kaanele soetada läbiviiguliited, mis on käepäraste vahenditega paigaldatavad täpselt vajalikule kõrgusele ning suunda.

 

Komplekteeritava kaevu paigaldamine

1. Aseta kaevupõhi ettevalmistatud tranšeele. Vajaliku kalde saad loodides kaevupõhja ülaäärt (kaevupõhja rennide kalle on antud vastavalt trassitorude läbimõõdule). NB! Tüüp I ehk läbijooksukaevupõhja korral on voolusuund tähistatud noolega.

2. Kaevu tõusutoru sobiva pikkuse saamiseks lõika sae abil piki gofreerimisribi harja.

3. Aseta kaevu põhjaga kaasas olev kummitihend tõusutoru esimesse soonde.

4. Kanna liugaine tõusutoru otsale ja tihendile. Ühenda tõusutoru kaevupõhjaga.

5. Pinnasega täitmine ja tihendamine kaevu ümber peab toimuma ühtlaselt.