Küttesüsteemide kiire ja soodne renoveerimine teraspresstorustikuga

märts 29, 2022

Osta KAN-therm Steel teraspress tooteid ning osaled Novopress ACO103 BT pressikomplekti loosimises. Kampaania kestab 1.04.22-31.05.22.
Vaata lähemalt siit!

Folder_Steel_PL_06_2018.indd

Küttesüsteemi renoveerimine võimaldab iga-aastast energiavajadust ligikaudu 20% võrra vähendada

Elumaja ligikaudu 50-aastase kasutusaja jooksul kulub umbes 5% kõikidest kuludest remondile. Ekspluatatsioonikulud moodustavad aga umbes 85%, millest koguni 75% on kütte- ja soojaveekulud. Need kulud aga olenevad suurel määral hoone tehnosüsteemide töökindlusest. Küttesüsteemi renoveerimine aga võimaldab iga-aastast energiavajadust ligikaudu 20% võrra vähendada.

Seega mõjutavad küttesüsteemi remont ja muud soojustamisega seotud renoveerimistööd hoone energiavajaduse taset. See näitaja iseloomustab hoone energiatõhususe klassi.

Küttesüsteemi renoveerimine on tavaliselt keerulisem protsess kui selle paigaldamine uude hoonesse – olemasolevas hoones on torudele raskem ligi pääseda, väljavahetamine nõuab keerulisi lisatöid ning enamasti tuleb töö teha kiiresti, lühikeste tähtaegadega või etapiti. Siin on teile abiks süsteemi KAN-therm Steel terastorud ja liitmikud, mis vastavad rangetele küttesüsteemide renoveerimisele esitatavatele nõuetele.

Süsteem KAN-therm Steel – tänapäevane tehnoloogia traditsioonilistes küttesüsteemides

Sanitaartehnilise süsteemi KAN-therm Steel tänapäevased täppistorud ja -liitmikud on valmistatud kvaliteetsest süsinikterasest, mis on väljastpoolt kaetud korrosioonivastase tsingikihiga. Torustike läbimõõdud on 15 kuni 108 mm, seinapaksusega 1,2 kuni 2 mm. Süsteemi paigaldamine põhineb kiirel ja lihtsal pressimistehnoloogial, st liitmikud ühendatakse torudega pressimise teel. Torustiku maksimaalsed tööparameetriteks on temperatuur 110°C ja rõhk 16 bar.

Tänu materjali omadustele ja paigaldustehnoloogiale sobib süsteem KAN-therm Steel ideaalselt vanade küttesüsteemide remondiks ja väljavahetamiseks.

Tuleohutus

Süsteemide paigaldamisega ei kaasne tulekahju ohtu (joonis 1).

Püstikute paigaldamise võimalus

Tänu esteetilisele välimusele ja paigaldamise lihtsusele sobivad süsteemi KAN-therm Steel torud ideaalselt küttepüstikute paigaldamiseks nii elutuppa kui ka väikesesse vannituppa (joonis 2).

Vandalismikindel

Tänu mehaanilisele tugevusele sobib süsteem KAN-therm Steel suurepäraselt ühiskasutatavatesse ruumidesse nagu trepikojad, keldrid, koolid, lasteaiad, haiglad jne (joonis 3).

Minimaalne soojuspikenemine

Võimaldab kasutada lihtsaid kompenseerimismeetodeid ja tagab torustike kuju stabiilsuse.

Lihtne ja kiire paigaldus, laitmatu paigaldustulemus

Süsteemi paigaldamiseks ei ole vaja keerulisi tööriistu ja paigaldamiseks kuluv aeg on muude sanitaartehnilistesüsteemidega võrreldes väga lühike (joonis 4).

Piirdetarinditesse ei ole vaja teha täiendavaid avasid

Süsteemi KAN-therm Steel torude välisläbimõõt on väiksem kui keevitatavatel teras- ja PP-R-süsteemidel. Süsteemi väljavahetamisel kasutatakse olemasolevaid avasid seintes ja lagedes nii, et midagi ei ole vaja täiendavalt puurida ega lõhkuda (joonis 5).

Kena välimus

Süsteemi KAN-therm Steel torud ja liitmikud on väljastpoolt kaetud kaitsva sileda tsingikihiga, mis annab paigaldisele esteetilise välimuse. Torud ei vaja värvimist, mis on kulukas ja aeganõudev
(joonis 6).

Väikesed renoveerimiskulud

Kõiki kulusid arvesse võttes ja teiste tehnoloogiatega võrreldes on küttesüsteemi uuendamine süsteemi KAN-therm Steel abil soodsaim lahendus. Kogu renoveerimisprotsess toimub väga kiiresti, ilma ruumide kasutajaid häirimata, ja tagab süsteemi pikaajalise tõrgeteta töö.

Vana süsteemi demonteerimine

See on remondiprotsessi kõige “mustem” etapp (joonis 7).

Radiaatorite demonteerimine ja paigaldamine

Kui otsustate vanad malmradiaatorid alles jätta, siis tuleb need enne põhjalikult läbi pesta. Pärast läbipesemist ja paigaldamist tuleb paigaldada termostaatventiilid (joonis 8).

Küttemagistraalide paigaldamine keldritesse

Tänu suurele vastupidavusele ja minimaalsele soojuspikenemisele on süsteemi KAN-therm Steel torude paigaldamisega ja soojuspikenemise kompenseerimisega kaasnevad kulud märgatavalt väiksemad kui plasttorude korral. Torude ühendamise tehnoloogia (pressimine) võimaldab kiiresti ja kindlalt paigaldada ka suure läbimõõduga torusid, mis enamasti kinnitatakse keldri lakke (joonis 9).

Püstikute paigaldamine

Vanad süsteemid võib asendada uute püstikutega või olemasolevaid vastavalt vajadusele kohandada, et paigaldada tasakaalustusventiilid ja muu armatuur. Püsttorude paigaldamist hõlbustab torupainuti (joonis 10).

Radiaatorite ühenduste paigaldamine

Süsteemi KAN-therm Steel torusid saab vabalt painutada (painutusraadius 3,5 D) ning tänu sellele saab radiaatorite ühendused ja püstikud vabalt kujundada, et tagada küttesüsteemi nähtavate
osade maksimaalne funktsionaalsus ja esteetiline välimus (joonis 11).

Süsteemi katsetamine, termostaat- ja tasakaalustusventiilide reguleerimine, magistraalide soojusisolatsiooni paigaldamine

Süsteemi hermeetilisust saab kontrollida kohe pärast paigaldust. Süsteemi KAN-therm Steel torude välisläbimõõt ja ühenduste mõõtmed on väikesed, tänu sellele ei häiri soojusisolatsioon
silma ja selle paigaldamine on soodsam (joonis 12). Süsteem on koheselt valmis kasutamiseks ja kogu torustikuvahetuse protsess toimub väga kiiresti, ilma elanike igapäevaelu häirimata ning tagab süsteemi pikaajalise tõrgeteta töö.

Kaasaegne ning kompleksne paigaldise süsteem, mis sisaldab kvaliteetsest süsinikterasest tsinkkattega torusid ning liitmikke. Süsteem on mõeldud kasutamiseks siseruumidesse, keskkütte ja
jahutatud vee ringluseks, tehnoloogiliste sh. päikesesüsteemide ja tööstusliku soojuse ülekanneteks (nt kütteõli). Tänu montaaži lihtsusele, kiirusele ja ohutusele ning usaldusväärsele ja tõestatud Press monteerimistehnikale (ei nõua lahtise tule kasutamist) on KAN-therm Steel süsteem eriti soovitatav vanade korrodeerunud kütteseadmete väljavahetamiseks mitmepereelamutes.

Allikas: KAN-therm

Tutvu ka meie tootevalikuga:

 

Soovid lisainfot?