Airobot nutikad ventilatsiooni- ja küttelahendused Vennad-Dahl’ist

mai 31, 2024

Küsi sobivat lahendust oma kontaktisikult Vennad-Dahl’is!

art_heat_2

Airobot ventilatsiooniseadmed

Airobot on Eestis arendatud ja toodetud ülinutikas ventilatsiooniseade, mille standardvarustuses on 11 andurit, mis mõõdavad õhu CO2, VOC, temperatuuri ja niiskuse taset ning reguleerivad neid iseseisvalt, tagades automaatselt ideaalse sisekliima.

Talviti ei pea kodus olema kuiv!
Enamik ventilatsiooniseadmeid eemaldavad ruumist niiske õhu ning talvisel ajal toovad õuest kuiva õhu tuppa. Liiga kuiv õhk on aga tervisele kahjulik.

Airoboti entalpia tüüpi soojusvahetid tagastavad siseruumides tekkivast niiskusest ca 60% tubadesse sissepuhutavasse õhku. Nii ei vii ventilatsioon kogu niiskust välja ja kodus on oluliselt tervislikum niiskustase.

Säästad kuni 30% energia kuludelt
Airobot suudab mitmete andurite koosmõjul tuvastada, kui kedagi ruumides ei viibi ning lülitab ennast minimaalsele kiirusele. Kui keskmiselt ei viibita ruumides kaheksal tunnil ööpäevas, siis võrreldes tavalise ventilatsiooniseadmega säästab Airobot kuni 30% elektrienergiat ja nii tekib sääst ka küttekuludelt. Seeläbi aitad hoida ka keskkonda.

Töötab vaikselt
Airoboti ventilatsiooniseadmed töötavad nii vaikselt, et neid ei pane tähelegi. Airoboti seadmete helitugevus jääb vahemikku 37–50 dB.

Airoboti äpp annab ülevaate sisekliima kvaliteedist
Airoboti äpi kaudu on võimalik jälgida reaalajas kodust õhukvaliteeti ning juhtida ventilatsiooniseadet ning termostaate. Reaalajas on võimalik jälgida CO2-, niiskus-, VOC- ja peentolmutaset. Võimalik on käivitada ülerõhu või tuulutusrežiim ning määrata ise ventilatsiooniseadme kiirus, kuid soovitame kasutada siiski automaatreguleerimist.

Samuti on äpist võimalik kontrollida Airoboti termostaate ning määrata mugavalt tubade temperatuuri.

Airobot on alati värske
Airoboti meeskond teeb regulaarselt seadmetele tarkvarauuendusi, mis parendavad seadmete tööd ja lisavad uusi funktsioone. Pidev arendustöö tagab, et ventilatsiooniseade on ka aastate pärast kõrgtehnoloogiline. Kõik uuendused toimuvad võrku ühendatud seadme puhul automaatselt.

Sobib korterisse ja majja
Ventilatsiooniseadme valikul tuleks lähtuda kodu ruutmeetrite arvust. Airoboti valikus on seadmed nii väiksematesse kui suurematesse ning vanematesse kui uutesse elamutesse. Erinevad ventilatsiooniseadme mudelid sobivad paigaldamiseks kas seinale või lakke.

Külmumiskindel
Miinuskraadide korral arvutab seade lähtuvalt siseruumi õhuniiskusest ja õhutemperatuurist, külmumispiiri. Väljast võetav õhk eelsoojendatakse, mis välistab soojusvaheti külmumise. Lisaks on tagatud sellega sobilik sissepuhkeõhu temperatuur olenemata välistemperatuurist ning eraldi järelkütmine ei ole vajalik (plaatsoojusvahetite kõrge efektiivsuse tõttu).

Ühilduv teiste majaautomaatika seadmetega
Airobot ventilatsiooniseadmetel on standardvarustuses Modbus TCP maja-automaatika võimekus.

Lihtne paigaldus ja filtrite vahetus
Airobot seadmed tarnitakse kokkupanduna ning töötavad otse pakendist väljavõetuna. Airobot tuleb paigaldada sõltuvalt mudelist kas seinale või lakke, ühendada ventilatsioonikanalitega ja vooluvõrguga ning seade hakkab kohe tööle. Kindlasti soovitame Airoboti ühendada võimalusel ka internetivõrguga.

Näpunäiteid, hooldusjuhiseid ja nõutavaid tingimusi saab lugeda paigaldusjuhendist.

Airobot küttejuhtimisseadmed

Airoboti tootevalikus on ka eraldiseisvad küttejuhtimisseadmed, mida on võimalik ventilatsiooniseadmetega kombineerida, luues nii ühtse terviku, mis aitab säästa energiat ning tagab parima võimaliku sisekliima Sinu kodus.

Airobot nutikas põrandakütte termostaat aitab hoida küttearve kontrolli all
Airboboti termostaat on varustatud TPI juhtimisalgoritmiga, mis võimaldab hoida ruumide temperatuuri stabiilsena, vähendades küttesüsteemide koormust. Tänu TPI algoritmile õpib Airoboti termostaat ära kodu põrandakütte iseärasused ning hakkab kütet sisse-välja lülitama väiksemate intervallidega. Nii tagab Airobot selle, et soovitud temperatuur püsiks kodus stabiilsena.

Airobot termostaat suudab tuvastada ka ruumide õhutamiseks avatud aknaid kuid hoiab seejuures kokku energiat, vältides kohest küttevõimsuse tõstmist ja seeläbi kulude kasvu.

Kasuta juhtimiseks lihtsat mobiiliäppi
Airobot termostaate saab reguleerida nii seinalt kui ka läbi telefonirakenduse. Ühenda Airobot termostaat kodusesse WiFi-võrku, nii tekib võimalus jälgida ja juhtida ruumide temperatuuri kõikjalt ning omad alati ülevaadet koduse olukorra üle, kus iganes Sa parasjagu viibid. Kui oled reisilt naasmas, saad rakenduse abil kütte sisse lülitada juba kaugelt, et saabudes ootaks Sind mõnus ja soe kodu.

Termostaat, mis analüüsib õhu kvaliteeti läbi CO2 taseme
CO2 ehk süsihappegaasi sisaldus õhus on peamine õhukvaliteedi määraja ja tihti ka põhiline probleem halvasti ventileeritud majades. Liigne süsihappegaasi sisaldus õhus mõjub halvasti tervisele ning halvendab unekvaliteeti, põhjustades peavalu, magamatuse tunnet ja väsimust. Airobot ruumianduri ja termostaadiga saad jälgida CO2 taset oma magamistubades ning ventilatsiooniseadme abiga hoida see normi piires. Nii tagad värske õhu ja hea une kogu oma perele.

Iga ruumi jaoks eraldi temperatuur
Airobotiga saab reguleerida kütmist ka ruumide kaupa eraldi. Hoides vähemkasutatavates ruumides madalamat temperatuuri, säästad märkimisväärselt tarbetu kütmise pealt. Juhul kui plaanid pikemalt kodust ära olla, saad vähendada temperatuuri kasvõi 1 kraadi võrra, hoides seeläbi energiakuludelt kokku kuni 5%.

Valikus on kaks küttejuhtimise toodet
Nutikas põrandakütte termostaat sobib siis, kui soovid välja vahetada enda tänase küttejuhtimise lahenduse. Termostaat on kontrollitav seina pealt või läbi lihtsa mobiiliäpi ning mõõdab CO2– ja niiskustaset. Lahendus sobib ka uue elamu küttejuhtimissüsteemiks.

Nutikas põrandakütte termostaat koos ruumikontrolleriga on integreeritud lahendus, mis toimib koostöös Airoboti ventilatsiooniseadmega, luues ideaalse sisekliima Sinu koju. Lahendus võimaldab ruumipõhist analüütikat ning sisaldab õhukvaliteedi andureid.

Nutikas põrandakütte termostaat

Nutikas põrandakütte termostaat ruumikontrolleriga

Õhukvaliteedi mõõtmine

Jah

Jah

WiFi-ühendus

Jah

Jah

Mobiilirakendusega juhtimine

Jah

Jah

Ühendus Airoboti ventilatsiooniseadmega

Ei

Jah

Põrandajahutus

Ei

Jah

Airobot termostaat muutub ajas targemaks
Airoboti põrandakütte termostaat on nutikas ning uueneb ajas iseseisvalt. Uuendused saabuvad üle võrgu ning toimivad automaatselt. Lähiajal on plaanis lisada mitmeid funktsioone, näiteks tipphinnaga tarbimise piiramise funktsionaalsus ja palju muud põnevat. Täiendused on kliendile tasuta.

Täpne juhtimine ja vaikne lülitus
Ülitäpsed digitaalsed temperatuuri ja õhuniiskuse andurid võimaldavad mõõta ruumide temperatuuri väga täpselt (0,2°C) ja teha juhtimise võimalikult tõhusaks. Airobot targad termostaadid ei tee lülituste hetkel “klõpsimise” häält ja on täiesti vaiksed.

Juhendid ja andmed: põrandakütte termostaat (230V) või ruumikontroller ja andurid (24V).

Tutvu ka kogu Vennad-Dahl’i Airoboti tootevalikuga.

Soovid lisainfot?